Brał udział w kolizji. Okazało się, że obywatel Gruzji jest poszukiwany

Brał udział w kolizji. Okazało się, że obywatel Gruzji jest poszukiwany

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Gruzji, który był poszukiwany.

reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Krakowie. Krakowscy policjanci ujawnili poszukiwanego mężczyznę, który brał udział w kolizji. Podczas kontroli legalności pobytu okazało się, że dane mężczyzny widnieją w systemach poszukiwawczych, jako dane obywatela państwa trzeciego, któremu należy odmówić wjazdu lub pobytu w Strefie Schengen.

reklama

Obywatel Gruzji przyleciał do Polski w 2021 r. z paszportem biometrycznym, następnego dnia udał się do swojej żony do Włoch. Pracował tam około roku jako kierowca, następnie postanowił udać się do Holandii, a później do Polski. W naszym kraju również podjął pracę jako kierowca taksówki, niestety od 2021 roku do chwili obecnej nie podjął żadnych czynności, aby zalegalizować swój pobyt na terytorium państw Schengen.

Wobec powyższego Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie podjął decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu w terminie 30 dni oraz orzekł wobec niego zakaz ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku.

To cię może zainteresować:

Policyjny pościg na Krowodrzy mógł się zakończyć tragicznie

Zaistniała sytuacja wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy Straży Granicznej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności