Agresywni pasażerowie mieli pecha. Trafili na policjanta

Agresywni pasażerowie mieli pecha. Trafili na policjanta

Dzięki reakcji policjanta mężczyźni za swoje naganne zachowanie ukarani zostali mandatami. Ponadto jeden z nich odpowie za posiadanie marihuany.

reklama

24 lutego br., w godzinach porannych, policjant podróżował w czasie wolnym od służby jednym z krakowskich tramwajów. Spokojną podróż jego oraz innych pasażerów przerwali dwaj mężczyźni, którzy swym agresywnym zachowaniem oraz natarczywymi zaczepkami skutecznie uprzykrzali innym przejazd. Widząc, że wulgarne zachowania budzą niepokój i tworzą atmosferę zagrożenia wśród pasażerów policjant postanowił niezwłocznie zareagować.

reklama

Najpierw nawiązał kontakt telefoniczny z Oficerem Dyżurnym Komisariatu Policji V w Krakowie, z prośbą o udzielenie pomocy w interwencji, którą chciał podjąć. Kiedy mężczyźni wysiedli na jednym z przystanków, podążył za nimi. Podczas wysiadania, zauważył, że jeden z nich sięga po tzw. „skręta”. Wówczas funkcjonariusz wyciągnął policyjną legitymację i podjął interwencję. Widząc, z kim ma do czynienia młody mężczyzna odrzucił zawiniątko. W tym samym czasie na miejsce dotarł skierowany przez oficera dyżurnego umundurowany patrol, który przejął i wylegitymował problematycznych pasażerów. 28-letni posiadacz skręta został zatrzymany, przewieziony do komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej, gdzie śledczy poddali badaniu zawartość zawiniątka. Okazało się, że jest to marihuana.

38-latek i jego 28-letni kompan za zakłócanie porządku ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie 500 złotych. Młodszy z nich, który miał przy sobie „skręta”, odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozić mu może nawet do 3 lata więzienia.

Zobacz również:

Skusił się na jedzenie jak Smok Wawelski na owieczkę. Niecodzienna akcja w Krakowie

Policjanci przeszukali mieszkanie na Krowodrzy. Zatrzymano mężczyznę

Tragedia w budynku AGH. Nie żyje młody mężczyzna

Czerpał zysk z cudzego nierządu. Teraz szuka go policja

Zaatakowano kontrolerów biletów w Krakowie

Zobacz za darmo nową wystawę w Nowohuckim Centrum Kultury

Czujność kobiety nie zawiodła! Tak powinien każdy zareagować

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności