ZUS przypomina! Rodzice mają czas do końca marca na realizację tego świadczenia

ZUS przypomina! Rodzice mają czas do końca marca na realizację tego świadczenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że rodzice, którzy nie wykorzystali bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca marca 2023 roku.

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „500+”. Zrobią to tylko na PUE ZUS. Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który podaje się podczas płatności. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em.

reklama

Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.

reklama

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+”, przypada bon w kwocie 500 złotych. W przypadku np. dwójki dzieci, wartość bonu to 1000 złotych. Natomiast na dziecko z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, bon wynosi 1000 złotych. Bon turystyczny otrzyma też dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i dlatego nie przysługuje im „500+”.

W Małopolsce jeszcze 46,6 tys. bonów turystycznych nie zostało aktywowanych. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności