Złodziej paliwa z Krakowa okazał się dilerem. Policjanci przeszukali mieszkanie 24-latka

Złodziej paliwa z Krakowa okazał się dilerem. Policjanci przeszukali mieszkanie 24-latka

Policjanci zatrzymali 24-letniego złodzieja paliwa, który okazał się handlarzem narkotyków.

Policjanci z Zielonek pracując nad sprawą kradzieży paliwa ze stacji paliw na terenie gminy Wielka Wieś ustalili, że złodziejem jest 24-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie przeprowadzania czynności z udziałem podejrzanego, w jego mieszkaniu funkcjonariusze zauważyli leżące na biurku narkotyki i inne przedmioty świadczące o tym, że mogą się tam znajdować większe ilości substancji zabronionych.

reklama

Przeszukano mieszkanie 24-latka

Funkcjonariusze przeszukali całe mieszkanie mężczyzny. Natrafili na substancje psychotropowe w postaci prawie 1,3 kg 3-CMC (klofedronu), ponad 55 gramów morfiny i 8 tabletek MDMA (ecstasy). Mężczyzna miał też broń gazową z 6 sztukami amunicji oraz dwie wagi dilerskie, urządzenie do liczenia pieniędzy i inne przedmioty służące do porcjowania i pakowania narkotyków oraz gotówkę w kwocie prawie 15 tysięcy złotych. 24-latek został zatrzymany, wówczas przyznał policjantom, że chwilę wcześniej zażył narkotyki. Ze względu na niepokojący stan psychofizyczny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie został zbadany. Jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do policyjnej celi.

reklama

Postawione zostały zarzuty

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące handlu narkotykami oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Odpowie on też za kradzież paliwa ze stacji. 5 stycznia sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. Policja
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności