Za 76-latkiem wydany był list gończy. Wpadł na krakowskim lotnisku

Na krakowskim lotnisku zatrzymano 76-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez policję. Obywatel Wielkiej Brytanii został zatrzymany.

Do zatrzymania doszło we wtorek rano na krakowskim lotnisku. Wobec mężczyzny wydany był list gończy wydany przez jeden z warszawskich sądów, celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności za niewykonaną karę grzywny w kwocie 7 000 zł. Brytyjczyk dopuścił się zaległości w płaceniu podatków. Jednocześnie sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do zakładu karnego w przypadku wpłaty grzywny, co też mężczyzna uczynił – po czym został zwolniony i odleciał do ojczyzny.

To nie jedyne zatrzymanie

Wieczorem z Bristolu przyleciał 59-letni Polak. Po sprawdzeniu w systemach ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję, celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do jednego z małopolskich urzędów skarbowych na podstawie Postanowienia wydanego przez Prokuraturę, celem wykonania z nim czynności procesowych. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji służbowej zatrzymany został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Źródło PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności