Za 76-latkiem wydany był list gończy. Wpadł na krakowskim lotnisku

Za 76-latkiem wydany był list gończy. Wpadł na krakowskim lotnisku

Na krakowskim lotnisku zatrzymano 76-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez policję. Obywatel Wielkiej Brytanii został zatrzymany.

reklama

Do zatrzymania doszło we wtorek rano na krakowskim lotnisku. Wobec mężczyzny wydany był list gończy wydany przez jeden z warszawskich sądów, celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności za niewykonaną karę grzywny w kwocie 7 000 zł. Brytyjczyk dopuścił się zaległości w płaceniu podatków. Jednocześnie sąd zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do zakładu karnego w przypadku wpłaty grzywny, co też mężczyzna uczynił – po czym został zwolniony i odleciał do ojczyzny.

reklama

To nie jedyne zatrzymanie

Wieczorem z Bristolu przyleciał 59-letni Polak. Po sprawdzeniu w systemach ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję, celem ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do jednego z małopolskich urzędów skarbowych na podstawie Postanowienia wydanego przez Prokuraturę, celem wykonania z nim czynności procesowych. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji służbowej zatrzymany został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Źródło PSG

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności