W Krakowie przeprowadzono pierwszą taką operację w Europie

W Krakowie przeprowadzono pierwszą taką operację w Europie

Krakowscy lekarze z Szpitala Uniwersyteckiego przeprowadzili pierwszą w Europie operację tarczycy z wykorzystaniem nawigacji PTeye. Pacjentką była 54-letnia kobieta.

reklama

Wysoce wykwalifikowany zespół Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przeprowadził pierwszą w Europie operację wykorzystaniem nawigacji PTeye. Operacja miała miejsce kilka dni temu i została przeprowadzona przez prof. Marcina Barczyńskiego oraz prof. Aleksandra Konturka.

reklama

Pacjentką była 54-letnia kobieta z przetrwałą pierwotną nadczynnością przytarczyc, u której przeprowadzone wcześniej operacje w innych placówkach nie przyniosły oczekiwanego rezultatu – informuje Szpital.

To nie jedyny sukces!

Ten sam zespół chirurgów rozpoczął obecny tydzień wykonaniem setnej operacji tarczycy
w strukturach nowego oddziału. U pacjenta z zaawansowanym loko-regionalnie rakiem brodawkowatym tarczycy – przeprowadzono całkowite wycięcie tarczycy z limfadenektomią przedziału środkowego szyi i zmodyfikowaną boczną limfadenektomii po stronie prawej szyi (z uwagi na przerzuty do węzłów chłonnych). W operacji wykorzystano neuromonitoring nerwów krtaniowych IV generacji, używany rutynowo w oddziale oraz (po raz kolejny) najnowszy system do detekcji optycznej przytarczyc PTeye. Ta nowatorska metoda była dotychczas dostępna jedynie w USA, a obecnie zyskała rejestrację także na rynek Unii Europejskiej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia.

Informacje z Krakowa:

O krok od tragedii w Krakowie. Czujnik tlenku węgla uratował 5 osób

W tym roku powstanie nowy park. Na zbiorniku pojawią się pływające pomosty

Akcja służb na peronach krakowskiego dworca. Zatrzymane zostały dwie osoby

W rejonie ronda Czyżyńskiego pojawią się lokalne zmiany w organizacji ruchu

Mamy nagranie z niedzielnego pościgu. Kierowca rozbił się na drzewie przy Areszcie Śledczym

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności