W Krakowie odbędzie się wyjątkowy spacer

W Krakowie odbędzie się wyjątkowy spacer

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia odbędzie się w Krakowie spacer wokół krakowskiej szopki. Wydarzenie poprowadzi dyrektor Muzeum Krakowa.

Mieszkańcy Krakowa i turyści kolejny raz będą mogli wziąć udział w spacerze wokół krakowskiej szopki. Spacer rozpocznie się o godzinie 14.00 przy szopce krakowskiej na placu Matejki. Następnie uczestnicy przejdą m.in. przez Barbakan, ulicę Sławkowską, plac Szczepański, Collegium Novum, plac Franciszkański, ulicę Grodzką oraz Rynek Główny.

reklama

Muzeum Krakowa wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym umieściło w miejskiej przestrzeni ponad 40 szopek krakowskich. Można je podziwiać aż do 5 lutego.

reklama

W czasie wędrówki po zimowym mieście uczestnicy będą nie tylko podziwiać prezentowane na trasie szopki krakowskie, ale także zagłębią się w życie i twórczość Włodzimierza Tetmajera. Będzie to możliwe dzięki opowieści przewodnika oraz za sprawą muzyczno-performatywnych scen, które przedstawią krakowscy muzycy i performerzy. Całość przedstawienia umożliwi przeniesienie się do najważniejszych chwil w życiu Tetmajera, a także pozwoli doświadczyć jego sztuki malarskiej, zwłaszcza tej mocno osadzonej w klimacie podkrakowskich Bronowic i obrzędowości dorocznej. Obrazy Tetmajera „ożyją” przed oczyma spacerowiczów w ramach wyjątkowego ulicznego widowiska.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności