W Krakowie odbędzie się wyjątkowy spacer

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia odbędzie się w Krakowie spacer wokół krakowskiej szopki. Wydarzenie poprowadzi dyrektor Muzeum Krakowa.

Mieszkańcy Krakowa i turyści kolejny raz będą mogli wziąć udział w spacerze wokół krakowskiej szopki. Spacer rozpocznie się o godzinie 14.00 przy szopce krakowskiej na placu Matejki. Następnie uczestnicy przejdą m.in. przez Barbakan, ulicę Sławkowską, plac Szczepański, Collegium Novum, plac Franciszkański, ulicę Grodzką oraz Rynek Główny.

Muzeum Krakowa wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym umieściło w miejskiej przestrzeni ponad 40 szopek krakowskich. Można je podziwiać aż do 5 lutego.

W czasie wędrówki po zimowym mieście uczestnicy będą nie tylko podziwiać prezentowane na trasie szopki krakowskie, ale także zagłębią się w życie i twórczość Włodzimierza Tetmajera. Będzie to możliwe dzięki opowieści przewodnika oraz za sprawą muzyczno-performatywnych scen, które przedstawią krakowscy muzycy i performerzy. Całość przedstawienia umożliwi przeniesienie się do najważniejszych chwil w życiu Tetmajera, a także pozwoli doświadczyć jego sztuki malarskiej, zwłaszcza tej mocno osadzonej w klimacie podkrakowskich Bronowic i obrzędowości dorocznej. Obrazy Tetmajera „ożyją” przed oczyma spacerowiczów w ramach wyjątkowego ulicznego widowiska.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności