W Krakowie odbędą się badania profilaktyczne na obecność osteoporozy

Artykuł sponsorowany
W Krakowie odbędą się badania profilaktyczne na obecność osteoporozy

Trwają badania profilaktyczne na obecność osteoporozy. W najbliższym czasie nasza mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS będzie przyjmować pacjentów w Krakowie

Zbadaj swoje kości w Krakowie. Lokalizacje i terminy:

23 stycznia 2023 – NZOZ Centrum Medyczne Prokocim Nowy Ul. Teligi 8 Kraków
23 stycznia 2023 – Praktyka lekarska na Kozłówce, ul. Na Kozłówce 29 Kraków

24 stycznia 2023 – NZOZ Vita-Med os. Piastów 40 Kraków
24 stycznia 2023 – NZOZ Osiedle Urocze os. Urocze 2 Kraków

25 stycznia 2023 – NZOZ MEDIC-KOLOR os. Kolorowe 21,Kraków
25 stycznia 2023 – Praktyka Lekarska „Hipokrates ul. Nałkowskiego 1 Kraków

26 stycznia 2023 – Przychodnia ul. Wysłouchów 43 Kraków
26 stycznia 2023 – Przychodnia ul. Niemcewicza 7 Kraków

Zapisy telefonicznie można dokonać dzwoniąc pod nr: 512 351 600. Cena jednego badania wynosi 45 złotych.

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

ZAPRASZAMY NA BADANIA.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności