Tragiczny wypadek w Krakowie. Kierowca był pod wpływem alkoholu

Tragiczny wypadek w Krakowie. Kierowca był pod wpływem alkoholu

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór w Krakowie. Na ul. Półłanki kierujący samochodem audi, na łuku drogi zjechał poza krawędź jezdni, uderzając w drzewo.

reklama

Jak informuje krakowska policja, 21 stycznia br., w godzinach wieczornych na ul. Półłanki kierujący samochodem audi, na łuku drogi zjechał poza krawędź jezdni, uderzając w drzewo. Na miejscu pojawili się policjanci oraz służby ratunkowe. Strażacy z zakleszczonego pojazdu wyciągnęli znajdujące wewnątrz 2 osoby. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala kierującego, który posiadał obrażenia zagrażające jego życiu. Pasażer nie dawał natomiast oznak życia, dlatego medycy podjęli próbę jego reanimacji. Niestety, mimo starań ratowników życia 32-latka nie udało się uratować.

reklama

W szpitalu kierowca został przebadany między innymi pod kątem trzeźwości. Jak się okazało, 45-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny pod nadzorem prokuratora. Dokładne okoliczności wypadku i jego przyczyny będą wyjaśniane podczas śledztwa.

Kierującemu za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji ” na sygnale” z Krakowa:

Awaryjne lądowanie samolotu na Balicach

Policja przeprowadziła akcję „NURD”. Ujawniono sporo wykroczeń

42-latek posiadał sporo nielegalnego alkoholu

Niechlubny rekordzista za kółkiem

Wypadek na ul. Półłanki
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności