Straż Graniczna apeluje do podróżnych krakowskiego lotniska

Straż Graniczna apeluje do podróżnych krakowskiego lotniska

Funkcjonariusze Straży Granicznej z krakowskiego lotniska ponownie apelują do podróżnych, żeby pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki.

reklama

Nadal zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze Straży Granicznej muszą interweniować w sprawie pozostawionych bez opieki bagaży. W tym roku podejmowane były już trzy tego typu akcje.

reklama

Każdy pozostawiony przedmiot zawsze jest sprawdzany przez odpowiednie służby. W takich przypadkach odpowiednie służby to funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, którzy narażają swoje zdrowie i życie – nigdy nie wiadomo co może znajdować się w danym pakunku.

Funkcjonariusze dokonują sprawdzeń przy użyciu specjalnego zestawu do wykrywania i identyfikacji materiałów wybuchowych oraz przeprowadzają kontrolę manualną. Następnie stwierdzają czy bagaż jest bezpieczny i nie zawiera żadnych materiałów, ani urządzeń wybuchowych, czy może jednak jest odwrotnie i trzeba taki bagaż unicestwić. Cała akcja odbywa się sprawnie, aby nie było utrudnień w odprawie pasażerów, funkcjonowaniu przejścia granicznego, ani opóźnień samolotów.

Straż Graniczna apeluje

Straż Graniczna apeluje do podróżnych, żeby pilnowali swoich bagaży i nie pozostawiali ich bez opieki. Warto mieć świadomość, że każdy bagaż bez właściciela traktowany jest jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa i musi zostać sprawdzony. Zostają wszczęte odpowiednie procedury. Co więcej, pozostawienie bagażu bez opieki może spowodować zakłócenia pracy portu lotniczego, opóźnienia odlotów, jak również sankcje w postaci mandatu karnego.

Czytaj więcej informacji z Krakowa:

Awaryjne lądowanie samolotu na Balicach

Bezpłatne bilety do Ogrodu Świateł. Kto może skorzystać?

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności