Skazani prawomocnymi wyrokami muszą opuścić nasz kraj

Skazani prawomocnymi wyrokami muszą opuścić nasz kraj

Funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas kontroli legalności pobytu, zatrzymali obywatela Turkmenistanu oraz Gruzji.

reklama

Zatrzymani obywatele widnieli w bazie jako osoby, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany.

reklama

Jak informuje Straż Graniczna, obywatel Turkmenistanu przybył do Polski w 2021 roku, celem podjęcia pracy, którą wykonywał w różnych magazynach na terenie Polski oraz świadcząc usługi taksówkarskie. Złożył wniosek o pobyt czasowy i pracę, ale otrzymał odmowę, gdyż był skazany prawomocnym wyrokiem sądu z artykułu 270 § 1 Kodeksu Karnego ( „Kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”).

Natomiast obywatel Gruzji twierdził, iż przyjechał do Polski turystycznie, a następnie został żeby pracować. Wykonywał pracę świadcząc usługi taksówkarskie, niestety także został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę po spożyciu alkoholu.

W związku z powyższym wydano decyzje zobowiązujące cudzoziemców do powrotu w terminie do 15 oraz 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat.

Więcej informacji z Krakowa:

Mężczyzna oblał kobietę benzyną i chciał podpalić budynek przy ul. Warszawskiej

Mężczyzna zaatakował taksówkarza w rejonie ronda Barei

Awaryjne lądowanie samolotu na Balicach

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności