Pracowali w sortowni przesyłek i przy okazji kradli paczki

Pracowali w sortowni przesyłek i przy okazji kradli paczki

Policjanci z Krakowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież przesyłek. Za te czyny grozi im do 5 lat więzienia.

reklama

Krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z firm kurierskich skradzione zostały dwie paczki, w których znajdowały się telefony komórkowe. Kryminalni szybko ustalili, że w kradzież zamieszani mogą być dwaj mężczyźni zajmujący się przeładunkiem paczek w sortowni. W związku z tym, 12 stycznia br. udali się oni do jednego z mieszkań na osiedlu Złocień, zamieszkiwanego przez 36-latka będącego w ich zainteresowaniu.

reklama

Policjanci przeszukali mieszkanie

Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym odnaleźli jeden ze skradzionych telefonów. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony sprzęt, natomiast 36-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia, kryminalni w jednym z mieszkań w Nowej Hucie zatrzymali drugiego ze sprawców, 20-letniego mężczyznę.

Przyznali się

Mężczyźni przyznali się, że w trakcie załadunku pojazdu przewożącego paczki między sortowniami ukradli dwie paczki, w których wiedzieli, że znajdują się telefony komórkowe. Policjanci odzyskali również drugi telefon, który mężczyźni zdążyli już sprzedać. Śledczy dotarli do nabywcy, który dobrowolnie zwrócił zakupiony sprzęt, nie wiedząc, że pochodził on z kradzieży. Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

Więcej informacji z Krakowa:

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą

Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy do Nowego Bieżanowa

Kraków ogranicza kursowanie komunikacji miejskiej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności