Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. Działał na terenie Nowej Huty

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. Działał na terenie Nowej Huty

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. Okazał się nim 39-letni mężczyzna, który dokonywał kradzieży na terenie Nowej Huty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Do zatrzymania 39-latka doszło kilka dni temu. Policyjny patrol przejeżdżał jedną z ulic w rejonie Nowej Huty, w pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę podejrzewaną o włamania, do jakich dochodziło w ostatnim czasie do altanek znajdujących się na terenie nowohuckich ogródków działkowych.

reklama

Mężczyzna próbował się oddalić. Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

Podejrzany zobaczył policjantów i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze natychmiast pojęli interwencję i po wylegitymowaniu okazało się, że 39-latek jest poszukiwany i ma do odbycia 68 dni pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Został on zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.

Jak ustalili śledczy, to właśnie 39-latek odpowiada za szereg włamań do altanek na terenie ogródków działkowych w Nowej Hucie, do których doszło pomiędzy lipcem a listopadem.

Sporo spowodował strat

Włamywacz wielokrotnie uszkadzał drzwi, okna oraz elewacje budynków celem dostania się do środka obiektów. Jego łupem padły m.in. wiertarki, podkaszarki, kosiarki ogrodowe, piły łańcuchowe, szlifierki, łóżko polowe, telewizor wraz z dekoderem, kuchenka indukcyjna, bateria umywalkowa, zastawa stołowa, przenośny głośnik oraz inne akcesoria głównie ogrodowe i elektroniczne.

Poszkodowani właściciele wycenili straty na ponad 24 tysiące złotych.

39-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak kara może ulec wydłużeniu, gdyż mężczyzna działał w warunkach recydywy. Włamywacz trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa kare pozbawienia wolności.

Więcej wiadomości z Krakowa:

Nożownik grasował w okolicach Parku Tysiąclecia

W Krakowie przeprowadzono pierwszą taką operację w Europie

Policja przeprowadziła kontrole taksówek. Ujawniono sporo wykroczeń

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Powiadom nas o tym

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności