Policja przeprowadziła akcję „NURD”. Ujawniono sporo wykroczeń

Policja przeprowadziła akcję „NURD”. Ujawniono sporo wykroczeń

Małopolska policja przeprowadziła akcję „NURD”. W ciągu jednodniowych działań ujawniono 1428 wykroczeń.

reklama

W czwartek, 19 stycznia br. na terenie Małopolski prowadzone były wojewódzkie działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami popełnianymi przez kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu jednodniowych działań ujawniono 1428 wykroczeń.

reklama

Najwięcej z nich, tj. 649 dotyczyło nieprawidłowych zachowań kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza przekraczania prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 370. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni  w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto policjanci ujawnili 22 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności