Podczas kontroli wpadł 22-letni mieszkaniec Krakowa

Złodziej paliwa

Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. 22-letni mieszkaniec Krakowa przyznał się do kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów z terenu gminy Niepołomice, skąd kradł olej napędowy.

reklama

25 stycznia policjanci w Niepołomicach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Master. W trakcie czynności wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą , 22- letni mieszkaniec Krakowa miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Policjanci postanowili skontrolować pojazd pod kątem przewożonych rzeczy. W tylnej części samochodu policjanci natrafili na puste kanistry po paliwie oraz ręczną pompę do spuszczania paliwa.

reklama

22-latek przyznał się

22-letni mężczyzna przyznał się do dwóch kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów ciężarowych oraz koparek z których ukradł olej napędowy oraz do kradzieży oleju napędowego. 22 -latek usłyszał łącznie 4 zarzuty. Trzy z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem oraz kradzieży oleju napędowego w ilości 1000 litów o wartości blisko 8 tys. zł a ostatni zarzut dotyczył nie stosowania się do decyzji  o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To Cię może zainteresować:

Uszczelnione zostaną przepisy dotyczące świadczeń, z jakich mogą korzystać uchodźcy z Ukrainy

Fałszywa lekarka i pracownica ZUS grasowały w Krakowie

Skazani prawomocnymi wyrokami muszą opuścić nasz kraj

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności