Pasażer chciał oszukać funkcjonariusza straży granicznej w Balicach

Pasażer chciał oszukać funkcjonariusza straży granicznej w Balicach

Funkcjonariusz Straży Granicznej na krakowskim lotnisku nie dał się oszukać. Podróżny przedstawił do kontroli przerobiony paszport.

reklama

W ostatnich dniach Straż Graniczna na krakowskim lotnisku ma do czynienia z większą ilością podrabianych, przerabianych, a nawet niszczonych dokumentów tożsamości, które są przedstawiane podczas kontroli przez podróżnych.

reklama

Jak informuje Tomasz Jarosz z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Funkcjonariusz podczas kontroli obywatela Niderlandów zauważył, iż niderlandzki paszport tymczasowy, którym się posłużył jest przerobiony.

Mężczyzna przyznał się

Przedstawiony dokument posiadał przerobiony rok w dacie ważności z 2023 na 2028. Powyższy czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 270 § 1 kk. (Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

Dokument został zatrzymany, a mężczyznę przesłuchano w charakterze podejrzanego. Holender złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyźnie wymierzono karę grzywny w wysokości 4400 zł, przepadek dowodu rzeczowego oraz pokrycie kosztów postępowania.

Zobacz więcej informacji:

Ogłoszono kolejny koncert, który odbędzie się w TAURON Arenie Kraków

Za­mek Królewski na Wawelu nie przestaje zaskakiwać [ZDJĘCIA]

Podczas kontroli wpadł 22-letni mieszkaniec Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności