Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Krakowa [TRASY]

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Krakowa [TRASY]

Już w najbliższy piątek, 6 stycznia ulicami Krakowa przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Krakowski Orszak Trzech Króli przejdzie trzema tradycyjnymi trasami: z katedry na Wawelu, salezjańskiego Parku Wioski Świata oraz z Placu Matejki.

reklama

Trasy:

Orszak niebieski (afrykański) wyruszy ok. 11.00 i najpierw uda się pod Barbakan, gdzie napotka strażników Króla Heroda, którzy znani są z tego, że nie chcą nikogo wpuścić do miasta. Czy Królowi Afrykańskiemu uda się wejść i jak tego dokona, zobaczymy na miejscu. Później orszak przejdzie ulicą Floriańską i przed kościołem Mariackim skręci na Mały Rynek. Tam Król Afrykański spotka się z Herodem i zostanie odegrana kolejna scenka jasełkowa. Gdy Herod udzieli wskazówek, orszak skieruje się na Rynek.

reklama

Orszak zielony (azjatycki) wyruszy najpierw przed godz. 10.00 z salezjańskiego Parku Wioski Świata (ul. Tyniecka) dalej do kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Konfederackiej. Stamtąd po mszy św. ruszy ok. godz. 11.00 trasą: ul. Bałuckiego – przez Rynek Dębnicki – Most Dębnicki – Retoryka – Garncarską – Studencką do kościoła św. Anny i przed nim skręt w Planty do ulicy Szewskiej, a dalej nią do Rynku.

Orszak czerwony (europejski) po odegraniu tradycyjnej scenki przywitania króla pod katedrą na Wawelu (ok. godziny 11.00), przejdzie na Rynek ulicami: Droga do Zamku i Grodzką.

Przed godz. 12.00 wszystkie człony Orszaku spotkają się na Rynku.

Na Rynku już od godziny 11.00 ze sceny popłyną piękne dźwięki kolęd, pastorałek i muzycznych niespodzianek w wykonaniu zaproszonych znakomitych artystów scen krakowskich. Wśród nich będą: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki, Jan Wojdak, Lidia Jazgar i Łukasz Lech.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności