Obywatel Pakistanu został zatrzymany na krakowskim lotnisku

Obywatel Pakistanu został zatrzymany na krakowskim lotnisku

Obywatel Pakistanu został zatrzymany na krakowskim lotnisku. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusz Straży Granicznej nie dał się oszukać przez Pakistańczyka. Funkcjonariusz dokonujący odprawy w wyniku analizy dokumentu paszportowego oraz wizy stwierdził, iż cudzoziemiec posiada prawdopodobnie podrobioną wizę krajową.

reklama

Jak informuje Straż Graniczna, obywatel Pakistanu oświadczył, że do Polski przyleciał w celu podjęcia zatrudnienia, na dowód czego przedstawił zezwolenie na pracę dla cudzoziemca na terytorium RP. Zapytany jednak o to, czy kiedykolwiek przebywał w Turcji-Ankarze, w celu uzyskania wizy w polskiej placówce dyplomatycznej, zaprzeczył.

reklama

Na podstawie podjętych czynności ustalono, że cudzoziemiec nie spełniał warunków wjazdu, w związku z czym wydano decyzję o odmowie wjazdu. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot do Abu Zabi nie był możliwy tego samego dnia, wydano decyzję o nakazie przebywania cudzoziemca
w pomieszczeniach służbowych dla osób niezaakceptowanych na wjazd Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach.

Cudzoziemiec został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a następnie przedstawiono mu zarzut z art. 270 § 1 Kodeksu karnego (Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności