Nożownik grasował w okolicach Parku Tysiąclecia

Nożownik grasował w okolicach Parku Tysiąclecia

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w okolicach przystanku autobusowego przy Parku Tysiąclecia Mężczyzna groził nożem dwóm kobietom. Był również agresywny wobec policji.

reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Krakowie. Z informacji przekazanych do mediów przez policję, nieznany mężczyzna w Parku Tysiąclecia miał grozić nożem dwóm kobietom. Na przystanku w pobliżu parku policjanci zastali wystraszone kobiety, natomiast mężczyzna zdążył się oddalić w kierunku osiedla.

reklama

Rozpoczęły się poszukiwania napastnika

Dysponując rysopisem agresora, funkcjonariusze chcąc go namierzyć, rozpoczęli patrolowanie okolicznego rejonu. O zdarzeniu równocześnie poinformowani zostali policjanci z działu kryminalnego, którzy kilka minut później przy jednym z bloków na pobliskim osiedlu, namierzyli już mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi.

Agresor zaatakował policjanta

W trakcie próby jego zatrzymania, mężczyzna zachowywał się agresywnie i w pewnym momencie rzucił nożem w jednego z policjantów. Na szczęście funkcjonariusz wykazał się refleksem, uchylił się i dzięki temu uniknął zranienia. Agresor zaczął uciekać, jednak został zatrzymany po krótkim pościgu. Podczas zatrzymania nadal był agresywny wobec policjantów i w trakcie szamotaniny podrapał jednego z nich.

Napastnikiem okazał się 30-letni obywatel Azerbejdżanu

Policjantom udało się zatrzymać mężczyznę używając chwytów obezwładniających. Napastnikiem okazał się 30-letni obywatel Azerbejdżanu. Policjanci podczas zatrzymania zabezpieczyli nóż, a w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 30-latka, przedmiot przypominający pistolet (okazało się, że to wiatrówka).

Informacje z Krakowa, które mogą Cię zainteresować:

W okolicy Zalewu Nowohuckiego znaleziono ciało

Dom z grotą powstanie w Krakowie. Jest inspirowany legendą o Smoku Wawelskim [WIZUALIZACJE]

Policja przeprowadziła kontrole taksówek. Ujawniono sporo wykroczeń

W Krakowie przeprowadzono pierwszą taką operację w Europie

Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności