Niechlubny rekordzista za kółkiem

Niechlubny rekordzista za kółkiem

Policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowych, który miał ponad 3 promile. To nie jedyny kierowca, który jechał pod wpływem alkoholu.

reklama

W przeciągu ostatnich kilku dni policjanci na drogach swojego powiatu krakowskiego zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, którzy mieli kolejno 06, ponad 1, prawie 2 i przeszło 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwóch z nich (w tym pijany rekordzista) zlekceważyło sygnał policjantów do zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, decydując się na ucieczkę. Policyjny pościg jednak szybko się zakończył. Kolejny z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.
W tym czasie policjanci natrafili też na dwóch kierujących posiadających sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w tym jeden miał też cofnięte uprawnienia.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub innego środka odurzającego grozi do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata prawa jazdy, nawet dożywotnio. Z kolei za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat więzienia, podobnie jak za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

reklama

Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności