Na krakowskim lotnisku zatrzymano podróżnych i postawiono im zarzuty

Na krakowskim lotnisku zatrzymano podróżnych i postawiono im zarzuty

Początek stycznia nie był szczęśliwy dla ośmiu osób, które przyleciały na krakowskie lotnisko. Obywatele Syrii próbowali nielegalnie dostać się do Polski.

Cudzoziemcy przylecieli samolotami rejsowymi z Aten. W trakcie legitymowania w Krakowie posłużyli się podrobionymi dokumentami tożsamości wydanymi m.in. w Polsce, Niemczech, Królestwie Niderlandów, Hiszpanii i Grecji. Jeden z dokumentów został przerobiony poprzez wymianę zdjęcia, a w dwóch kolejnych przerobione zostały ostatnie cyfry w dacie ważności.

reklama

Straż Graniczna zatrzymała mężczyzn

Straż Graniczna zatrzymała mężczyzn w wieku od 20 do 53 lat, którzy deklarowali narodowość syryjską.

reklama

Podróżnym zostały postawione zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu i podrobienia dokumentu. Mężczyźni przyznali się do winy. Wobec obywateli Syrii ustalono karę od 4 do 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku, a w dwóch przypadkach na 2 lata oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy sądu przez okres 6 miesięcy. Dodatkowo jeden z cudzoziemców został objęty dozorem kuratora.

To nie wszystko

Wobec każdego z zatrzymanych Syryjczyków wszczęto z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

Zobacz również:

Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności