Mężczyzna oblał kobietę benzyną i chciał podpalić budynek przy ul. Warszawskiej

Mężczyzna oblał kobietę benzyną i chciał podpalić budynek przy ul. Warszawskiej

Krakowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który rozlał benzynę w kamienicy i groził podpaleniem budynku. To nie wszystko!

reklama

Funkcjonariusze policy pełniący służbę w centrum Krakowa otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Warszawskiej mężczyzna chce podpalić budynek. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającą. Podczas rozmowy ustalili, że kilka minut wcześniej, przed kamienicą, w której zamieszkiwała kobieta doszło między nią a jej byłym chłopakiem do kłótni i szarpaniny podczas, której kobieta została oblana benzyną, a następnie 23-latek wbiegł na klatkę schodową kamienicy rozlewając na poszczególnych piętrach benzynę.

reklama

Jak się okazało, benzynę kupił na jednej ze stacji paliw bezpośrednio przez spotkaniem. Poszkodowana widząc co się dzieje, zaczęła wzywać pomocy, czym spłoszyła sprawcę. Policjanci ustalili wstępny rysopis agresora i podczas patrolowania okolicy zauważyli poszukiwanego mężczyznę.

Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec Brzeska, który został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty z art. 163 kk tj. sprowadzenia zdarzenia, mogącego zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany. Będzie również poddany obserwacji psychiatrycznej.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności