Krakowscy policjanci zatrzymali nożownika. Wpadł na terenie jednej z krakowskich galerii

Krakowscy policjanci zatrzymali nożownika. Wpadł na terenie jednej z krakowskich galerii

Policjanci z Krakowa zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który zaatakował nożem swojego znajomego i groził mu pozbawieniem życia. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

25 stycznia policjanci z Zabierzowa zostali powiadomieni o zaatakowaniu nożem 30-letniego obywatela Ukrainy. Do zdarzenia miało dojść  w okolicy przystanku autobusowego w jednej z miejscowości gminy Zabierzów. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez swojego znajomego, który zadał mu cios nożem w udo i użył wobec niego gazu łzawiącego, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia.

reklama

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzanym jest 27-letni obywatel Ukrainy. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy  w wyniku podjętych czynności ustalili, w którym rejonie Krakowa napastnik się ukrywa. Znając jego rysopis, kilka patroli penetrowało tę okolicę, do czasu aż jeden z nich zauważył poszukiwanego mężczyznę, jak wchodzi do jednej z krakowskich galerii handlowych. Tam 27-latek został przez stróżów prawa zatrzymany i  trafił do policyjnej celi.

Napastnik usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przy użyciu noża oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia.

Zastosowano wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji z Krakowa:

Niebawem ruszą prace związane z budową linii tramwajowej do Mistrzejowic

Park Wodny rozdaje kupony. Dzięki nim można taniej skorzystać z hali basenowej [SZCZEGÓŁY]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności