Kierowca dostał 25 punktów karnych i 6000 zł mandatu

Kierowca dostał 25 punktów karnych i 6000 zł mandatu

Policjanci z krakowskiej grupy „Speed” zatrzymali 21-letniego kierowcę. Mężczyzna dostał 25 punktów karnych i 6000 zł mandatu.

Do zatrzymania doszło wczoraj, 3 stycznia br. w miejscowości Głogoczów, na tzw. Zakopiance policjanci grupy „Speed” z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie pełnili służbę mierząc prędkość pojazdów. Około godziny 10:45 funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający od strony Myślenic, z bardzo dużą szybkością samochód marki Volkswagen.

reklama

Pomiar ręcznym miernikiem wykazał, że kierowca porusza się z prędkością 145 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Ponadto kierujący w pewnym momencie złamał zakaz wyprzedzania pojazdów silnikowych na skrzyżowaniu.

reklama

Po zatrzymaniu 21-letniego kierującego okazało się, że przekroczenie prędkości jest w przypadku tego mężczyzny tzw. recydywą. Za oba popełnione wykroczenia został nałożony mandat w kwocie 6.000 zł i 25 pkt karnych. Za przekroczenie limitu punktowego kierowcy zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o kontrolne sprawdzenie kwalifikacji.

Policja przypomina, że:

– za przekroczenie prędkości o 71 km/h i więcej taryfikator przewiduje mandat karny w kwocie 2500 zł i 15 pkt. W przypadku recydywy kwota mandatu wynosi 5000 zł. Jeżeli czyn ten został popełniony

na drodze w obszarze zabudowanym – dodatkowo jeszcze następuje zatrzymanie prawa jazdy

na 3 miesiące w trybie administracyjnym.

– za wyprzedzanie pojazdu silnikowego na skrzyżowaniu (z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz skrzyżowania o ruchu kierowanym) grozi 1000 zł mandatu oraz 10 pkt karnych.

– przekroczenie limitu 24 punktów karnych spowoduje zatrzymanie prawa jazdy i skierowanie

na ponowny egzamin.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności