Dzieci z Ukrainy skorzystają bezpłatnie z przedszkoli. Uruchomionych zostanie ponad 200 miejsc

Dzieci z Ukrainy skorzystają bezpłatnie z przedszkoli. Uruchomionych zostanie ponad 200 miejsc

W Krakowie uruchomionych zostanie ponad 200 dodatkowych miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy. 

UNICEF i Miasto Kraków uruchomi ponad 200 dodatkowych miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy. Już teraz z tej możliwości korzysta 128 dzieci, a przedszkola cały czas prowadzą rekrutację na dodatkowo utworzone miejsca.

reklama

Dzięki dofinansowaniu UNICEF co najmniej 200 dzieci będzie mogło uczęszczać do krakowskich przedszkoli aż do końca czerwca 2023 roku. Cały czas trwa nabór przedszkoli, które mogą zapewnić dodatkową opiekę i otrzymać do 1000 zł dofinansowania miesięcznie na dziecko. Zachęcamy do zapoznania się z założeniami programu i skorzystania z tej możliwości – mówi Tomasz Kobylański z Wydziału Edukacji UMK. Finansowanie dotyczy kosztów czesnego, wyżywienia, a także innych opłat, które są pobierane w przedszkolach.

reklama

Jak dodają organizatorzy, do projektu zgłosiło się już 17 przedszkoli z całego Krakowa, które starają się zapewnić wsparcie dla jak największej liczby dzieci. Więcej informacji na temat możliwości dołączenia do projektu znajduje się na stronie ib-polska.pl. Na stronie są dostępne m.in. regulamin projektu, wzór dokumentów oraz dane kontaktowe koordynatorki projektu, która udziela dodatkowych informacji. W miejscu tym można znaleźć także mapę przedszkoli, które już dołączyły do programu i wciąż dysponują wolnymi miejscami dla dzieci z Ukrainy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności