Czy Zlatan Ibrahimović powinien zakończyć karierę po tym sezonie?

Artykuł sponsorowany
Czy Zlatan Ibrahimović powinien zakończyć karierę po tym sezonie?

Zlatan Ibrahimović niejednokrotnie już wypowiadał się na temat zakończenia swojej kariery. Bardzo obrazowo wypowiedział się na temat tego, czy zamierza odejść z reprezentacji Szwecji i Milanu. Ibrahimović stwierdził bowiem, że grać będzie tak długo, jak to tylko będzie możliwe. Dodał przy tym, że porażka Szwecji nie przyczyni się do jego odejścia, ponieważ nie zamierza tego zrobić. Dobra wiadomość dla fanów jest więc taka, że jeszcze zobaczą go na boisku.

Jednak w prasie i anonimowo w kuluarach pojawiają się głosy, które twierdzą, że Ibrahimović powinien zakończyć swoją karierę. Przemawia za tym przede wszystkim jego wiek, piłkarz skończył już bowiem 41 rok życia. Większość zawodników w tym wieku jest już od dawna na emeryturze. Nie można jednak wrzucać wszystkich do jednego worka – wszystko zależy od tego, jak czuje się dany zawodnik i jakie odnosi sukcesy. Wiek nie powinien przesądzać o odejściu z tego typu zawodu. A Ibrahimović to nazwisko, które jeszcze długo powinno cieszyć fanów piłki. Jaka będzie przyszłość reprezentacji Szwecji? Z całą pewnością brak awansu na mundial (kosztem Polaków) mógł ich mocno zaboleć. Zdaje się jednak, że cały czas jest to kadra, która może sobie wysoko stawiać poprzeczkę.

Czy Zlatanowi przyjdzie jeszcze strzelić bramkę w kadrze Szwecji lub Milanu? Tego nie wiemy. Możemy za to sprawdzić zakłady sportowe drużyn, w których grał lub gra „Ibrakadabra”.

Historia Ibrahimovicia

Piłkarz ten jest wychowankiem Malmö FF, gdzie debiutował w 1999 roku. Już dwa lata później, przy transferze za 11 mln euro, przeszedł do Ajaksu Amsterdam. To w tej drużynie zagrał aż 74 spotkania i strzelił 35 bramek. Dopiero kilka lat później, bo w 2004, Ibra przeniósł się do Juventusu, gdzie radził sobie doskonale aż do pewnego momentu. To wystąpieniu aspektu korupcyjnego w tej drużynie postanowił ją opuścić i przeniósł się do Mediolanu, do Interu. To wówczas wywalczył, aż trzy razy z rzędu, tytuł mistrza Włoch.

Już w 2009 piłkarz przeniósł się do FC Barcelony, aby w sezonie 2011/2012 strzelić aż 28 bramek. Najlepszy okres w jego karierze to lata 2012-2016, kiedy to występował w barwach PSG. Zdobył wówczas aż 113 goli w 122 występach. Zlatan trafił również do Manchesteru United czy Los Angeles Galaxy. Jego kariera była więc pełna przeprowadzek.

Piłkarz z tak intensywną historią zmian w karierze z pewnością może wiele nauczyć młodszych piłkarzy. Zasługuje także na szczególną uwagę, również dlatego, że w reprezentacji Szwecji rozegrał aż 116 meczów, zdobywając w nich 62 bramki.

Imbrahimović jest typowym sportowcem, który łączy w sobie ducha walki i uczciwą rywalizację. Trudno byłoby stracić ze świata sportu takiego piłkarza, który jest nie tylko zdolny, ale też wytrwały i mentalnie przygotowany do rozgrywania najtrudniejszych meczy.

Jeżeli Ibrahimović sam nie odejdzie, a według tego, co mówi, nie zamierza tego robić w najbliższym czasie to możemy spodziewać się, że rozegra jeszcze kilka – jeśli nie więcej – meczy, w których padnie niejedna bramka. Należy pamiętać, że wraz z biegiem czasu wiek czynnych sportowców wydłuża się i dłużej pozostają oni aktywni zawodowo.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności