Co Energylandia zaplanowała w 2023 roku?

Materiały prasowe
Co Energylandia zaplanowała w 2023 roku?

Największy rodzinny Park Rozrywki w Polsce podsumował ostatnie miesiące swojej działalności. Jak w Energylandii wyglądał rok 2022 i jakie niespodzianki czekać będą na Gości w następnym sezonie?

reklama

Początek nowego roku to czas wielkich podsumowań, noworocznych postanowień i planów na najbliższe miesiące. Tak jest również w największym, rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce, który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej niesamowitymi atrakcjami, a tym samym możliwościami zabawy dla najmłodszych i starszych gości! Jak w Energylandii wyglądał rok 2022 i jakie niespodzianki czekać będą na Gości w następnym sezonie? Tego dowiecie się poniżej!

reklama

100 Stadionów Wembley, czyli potęga Energylandii w liczbach!

Energylandia

Od 2014 roku Park Rozrywki w Zatorze nieustannie rozwija się. W ciągu 8 lat niemalże czterokrotnie powiększył się jego teren, który teraz wynosi aż 70 hektarów! Oznacza to, że Energylandia w Zatorze już w roku 2022 była 17 razy większa niż największy rynek w Europie (czyli ten w Krakowie), a także 35 razy większy, niż rzymskie Koloseum! Na terenie Parku w 2022 roku odnaleźć można było aż 123 atrakcje, odpowiednie dla każdej grupy wiekowej, z czego aż 18 to roller coastery! Najwyższe z nich, wysokością konkurować mogą na przykład ze Statuą Wolności, a najszybsze, z bolidami wyścigowymi! Wśród atrakcji odnaleźć można było także 25 zabaw dla dzieci od drugiego roku życia, a dzięki otwartej w minionym roku nowej części Water Parku – Bamboo Bay, Energylandia wzbogaciła się o największy, odkryty aquapark w Polsce, liczący aktualnie aż 36 zjeżdżalni wodnych, 5 basenów i blisko 7000 leżaków!

Goście z całego świata!

Energylandia

Taka ilość atrakcji miała swoje odzwierciedlenie w ilości gości! W 2022 roku Park Energylandia w Zatorze odwiedziło łącznie aż 1 850 000 turystów z czego aż 20 % stanowili goście zagraniczni!  Najwięcej turystów zagranicznych przybyło z Czech – 4,4 %, a następnie z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz z Niemiec i Włoch. Z kolei, wśród Gości zamieszkujących Polskę, najwięcej turystów przybyło z województwa Małopolskiego, Mazowieckiego i Śląskiego, następnie Dolnośląskiego, Podkarpackiego, Wielkopolskiego i Łódzkiego. Dotarcie do Parku z tak wielu miejsc możliwe było dzięki rozbudowanej infrastrukturze komunikacyjnej, a także niedalekiego położenia dwóch portów lotniczych, w Katowicach i Krakowie.

Rok 2022 za nami, co dalej?

Energylandia

Co roku Energylandia zaskakiwała swoich Gości nowymi atrakcjami i niesamowitymi wydarzeniami, które przynosiły uśmiech najmłodszym, jak i starszym odwiedzającym.  Nie inaczej będzie w nowym, 2023 roku, który od samego początku owocować będzie w szał zabawy! Będzie kolorowo, radośnie i zaskakująco! Nie obędzie się bez miłych niespodzianek, nowych atrakcji, a nawet całych stref, gotowych przyjąć kolejnych, rozradowanych Gości! Od samego otwarcia na Gości czekać będzie Bajkolandia wraz z Cicrus Zone, przygotowanym specjalnie dla najmłodszych, Strefa Familijna z atrakcjami wodnymi dla całych rodzin, a także Strefa Ekstremalna, z najszybszymi w Europie roller coasterami! Zaskakiwać będzie również nowo odkryta kraina Aqualantis, stylizowany na średniowieczną osadę Smoczy Gród, a także niesamowity Water Park z piaszczystymi plażami, zjeżdżalniami, basenami i strefą relaksu, stanowiące największy odkryty park wodny w Polsce! Energylandia w Zatorze to jednak nie same roller coastery, karuzele i zjeżdżalnie. W roku 2023 królować będą tu tematyczne imprezy i eventy, których nie można przegapić! Kinder Party 1 czerwca udoskonali dziecięce święto, pełne uśmiechu i radości, a każde z siedmiu wydarzeń Magic Night zaplanowane na od 15 lipca i kolejne soboty wakacji do 19 sierpnia, wydłuży niesamowitą wakacyjną zabawę aż do 13 godzin! Podczas Magic Night Park czynny jest od 10:00 do 23:00, a w Water Parku organizowane jest towarzyszące Beach Party. Huczną zabawą odznaczać się także coroczny Coaster Day, a także Oktoberfest obchodzony wyjątkowo radośnie w Smoczym Grodzie! Kolorów nie zabraknie podczas Polskiej, Złotej Jesieni i Halloween Time, a szalony, eventowy rok zakończy niesamowity czas Winter Kingdom, który corocznie rozgrzewa tysiące przyjezdnych!

Miniony rok był owocny, a otwarcie kolejnego, letniego sezonu, pełnego radości, zabawy i niespodzianek, już 1 kwietnia 2023! Warto tę datę już teraz zaznaczyć w swoim kalendarzu. Wiosenny początek sezonu to czas, w którym wielką popularnością cieszą wycieczki szkolne. Wychodząc im naprzeciw Park przygotował specjalną stronę www.wycieczki.energylandia.pl, na której podsumował wszystkie niezbędne informacje dla nauczycieli i organizatorów. Turystom indywidualnym oraz wycieczkom zorganizowanym na początku roku życzymy wspaniałych wojaży, chwil uniesienia na roller coastrach w Energylandii i niezapomnianych wspomnień!

Energylandia
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności