Chciał ponownie okraść kościół w Łagiewnikach. Tym razem wpadł!

Chciał ponownie okraść kościół w Łagiewnikach. Tym razem wpadł!

Policjanci z Krakowa zatrzymali 31-latka, który próbował okraść kościelną skarbonę. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kilka dni temu, krakowscy policjanci udali się do jednego z kościołów w Łagiewnikach, gdzie według zgłoszenia miało dojść do próby włamania do kościelnej skarbony. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który wskazał mężczyznę znajdującego się na terenie kościoła, który chwilę wcześniej próbował ukraść datki ze skarbony. Policjanci natychmiast wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który przyznał się do próby włamania.

reklama

Raz mu się już udało

Mundurowi ustalili, że do podobnego zdarzenia w tym kościele doszło trzy miesiące wcześniej. Wtedy jednak sprawcy udało się włamać do skarbony, z której zniknęło 2 tysiące złotych. 31-latek przyznał się, że to on za pomocą śrubokręta wyłamał wówczas zamek w skarbonie i ukradł pieniądze. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie śrubokręt, który posłużył mu do próby włamania. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności