Bezpłatna mammografia w Krakowie

Bezpłatna mammografia w Krakowie

W Krakowie będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej mammografii. Na parkingu centrum handlowego Nowe Czyżyny zaparkuje mammobus.

reklama

W rozpoznaniu schorzenia pomagają organizowane w różnych miastach akcje, umożliwiające wykonanie bezpłatnego badania obrazowego. Jedna z nich, organizowana przez LUX MED, cyklicznie odbywa się w krakowskim centrum handlowym Nowe Czyżyny. Na tamtejszym parkingu regularnie parkuje mammobus, w którym – w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – kobiety mogą wykonać darmową mammografię. Kolejna tego typu akcja odbędzie się już 24 i 25 stycznia w godzinach od 9.00 do 17.00.

reklama

Na badanie mogą zgłosić się panie, które mają od 50 do 69 lat, są ubezpieczone i nie miały wykonywanej mammografii w ostatni 24 miesiącach lub znajdują się w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym badanie otrzymały pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Samo badanie jest bezbolesne i trwa raptem kilka minut. Aby się na nie umówić wystarczy przedzwonić pod numer telefonu 58 666 24 44. Można to także zrobić online, organizatorzy udostępnili specjalny panel rejestracyjny pod adresem mammo.pl/formularz Na badanie koniecznie trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości, a także zdjęcie wcześniejszej mammografii, jeśli takowe się posiada.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności