Akcja służb na peronach krakowskiego dworca. Zatrzymane zostały dwie osoby

Akcja służb na peronach krakowskiego dworca. Zatrzymane zostały dwie osoby

Krakowskie służby mundurowe prowadziły działania na terenie krakowskiego dworca. W ostatni wtorek i środę na terenie dworca, przystanków kolejowych oraz obszarów związanych z infrastrukturą kolejową przeprowadzono akcję ‘’Aktywna Tarcza’’.

reklama

Krakowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, oraz Straży Granicznej przeprowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na krakowskich dworcach.

reklama

Funkcjonariusze umundurowani, jak i nieumundurowani byli obecni w poczekalniach oraz na peronach krakowskiego dworca, gdzie zwracali uwagę na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym, nielegalne rozprowadzanie środków odurzających, czy też pozostawione bez opieki bagaże.

To nie wszystko…

Policjanci zwracali także uwagę na osoby bezdomne, którym w razie potrzeby oferowali pomoc oraz informowali, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, czy też skorzystać z noclegu. W trakcie dwóch dni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb wylegitymowali 42 osoby, sprawdzili 48 pociągów, skontrolowali 5 bagaży oraz ujawnili 2 przypadki pozostawionych bagaży bez opieki.

Zatrzymane zostały dwie osoby

Podczas dwudniowej akcji 7 osób zostało ukaranych mandatami karnymi w związku z ujawnionymi wykroczeniami. Do 1 osoby sporządzona została dokumentacja, która zostanie przekazana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Zatrzymane zostały 2 osoby. Pierwsza z nich posiadała przy sobie środki odurzające, natomiast druga dopuściła się uszkodzenia mienia oraz kierowała groźby karalne w stosunku do innej osoby.

Policja zaznacza, że działania w rejonach krakowskich dworców kolejowych będą kontynuowane w przyszłości.

Czytaj więcej informacji z Krakowa:

Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców Krakowa
Tragedia na budowie w Krakowie. Nie żyje młody mężczyzna
Ogromne zainteresowanie krakowskim ZOO
Krakowscy mistrzowie parkowania. Straż miejska pokazała zdjęcia
O krok od tragedii w Krakowie. Czujnik tlenku węgla uratował 5 osób

Obserwuj CowKrakowie.pl na FacebookuPolicja na Dworcu Głównym w Krakowie
Policja na Dworcu Głównym w Krakowie. Fot. Policja
Policja na Dworcu Głównym w Krakowie
Policja na Dworcu Głównym w Krakowie. Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności