Akcja ratunkowa w Krakowie. Kobieta topiła się w Wiśle

Akcja ratunkowa w Krakowie. Kobieta topiła się w Wiśle

Dziś rano w Krakowie mogło dość do tragedii. Kobieta topiła się w Wiśle. Na szczęście policyjni „wodniacy” zdążyli na czas.

Dziś, 2 stycznia około godziny 8:50 dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kobiecie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Powstańców Śląskich w Krakowie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol policyjnych „wodniaków”, którzy patrolowali rzekę na łodzi służbowej.

reklama

Policjanci natychmiast podpłynęli na miejsce, gdzie zauważyli kobietę ledwo utrzymującą się na powierzchni dzięki grubej odzieży, która jednakże namakała i w każdej chwili kobieta mogła zniknąć pod wodą.

reklama

Policjanci wyciągnęli ją na pokład łodzi, okryli kocem ratunkowym i udzielili pierwszej pomocy. Wychłodzoną (temperatura Wisły o tej porze roku wynosi około 2 stopnie C), ale przytomną, jak się okazało, 70-letnią mieszkankę woj. świętokrzyskiego,  funkcjonariusze przekazali przybyłej niezwłocznie na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności