42-latek posiadał sporo nielegalnego alkoholu

42-latek posiadał sporo nielegalnego alkoholu

Na terenie krakowskich Dębnik zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który posiadał sporo nielegalnego alkoholu.

reklama

Do zatrzymania doszło 18 stycznia, wtedy policjanci udali się w rejon Dębnik, gdzie według posiadanych informacji, na jednej z posesji miały być przechowywane hurtowe ilości nielegalnego alkoholu. Po przybyciu na miejsce kryminalni wylegitymowali 42-latka, którego poinformowali o celu policyjnej wizyty.

reklama

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w pojeździe dostawczym, zaparkowanym na terenie posesji kilkadziesiąt zbiorników oraz butli ze spirytusem, o łącznej objętości 994 litrów, które nie posiadały polskich znaków akcyzowych. 42-latek został zatrzymany, a nielegalny alkohol zabezpieczony. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, w jakim celu posiadał i jak wszedł w posiadanie tak dużej ilości spirytusu.

Według wyliczeń uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy, cła i podatku VAT wyniosło w tym przypadku 68.443 złote. Za przestępstwo karno – skarbowe związane z posiadaniem znacznych ilości wyrobów spirytusowych grozi mężczyźnie  kara do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

Zatrzymany alkohol
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności