32-latek okradł punkt Lotto [ZDJĘCIA]

32-latek okradł punkt Lotto [ZDJĘCIA]

Policjanci zatrzymali 32-letniego seryjnego złodzieja. Mężczyzna okradł punkt Lotto i nie tylko.  Za czyny, których się dopuścił grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

31 grudnia policjanci otrzymali informację o kradzieży blisko 6 tysięcy sztuk losów, do której doszło poprzedniego dnia, w punkcie zajmującym się ich sprzedażą na terenie jednej z galerii handlowych. Właściciel punktu wycenił straty z tego tytułu na ponad 28 000 złotych.

reklama

Funkcjonariusze szybko wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tej kradzieży. Według ustaleń, ta sama osoba była również odpowiedzialna za kradzież dokonaną w przechowalni bagażu oraz liczne kradzieże telefonów komórkowych w sklepach na terenie Krakowa, do których doszło pod koniec ubiegłego roku.

Policjanci pojechali zatrzymać złodzieja

3 stycznia br. kryminalni udali się do jednego z chrzanowskich mieszkań, w którym, według ich wiedzy, miał przebywać podejrzany. Osoba znajdująca się w mieszkaniu nie chciała otworzyć, dlatego policjanci na miejsce wezwali właściciela lokalu, który otworzył drzwi. Znajdujący się wewnątrz mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i zaczął być wobec nich agresywny, dlatego 32-letniemu mieszkańcowi powiatu chrzanowskiego założono kajdanki.

Przeszukano mieszkanie

Policjanci w mieszkaniu znaleźli część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Przewieziony do komisariatu mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Jak się okazało, 32-latek część wygranej z losów w postaci tzw. zdrapek, na łączną kwotę 680 złotych, wypłacił już w punktach na terenie Krakowa i Chrzanowa.

Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży, paserstwa umyślnego. Za czyny, których się dopuścił grozi do 10 lat pozbawienia wolności, przy czym kara ta może zostać zwiększona o połowę, ponieważ 32-latek działał w warunkach recydywy.

Sąd na wniosek Prokuratury Kraków Śródmieście zachód zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Lotto
Fot. Policja
LOTTTO
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności