Wiceprezydent Krakowa apeluje do kierowców

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że dziś odbyło się posiedzenie zespołu koordynującego akcję „Zima”. W czasie spotkania przeanalizowano działania miejskich służb w związku z intensywnymi opadami śniegu.

Głównym wnioskiem, płynącym z oceny sytuacji na drogach w środę wieczorem, jest konieczność położenia większego nacisku na sprawne funkcjonowanie i dostępność komunikacji miejskiej, w tym bezpieczeństwa pasażerów na węzłach przesiadkowych, stanu rozjazdów torowisk i utrzymania przystanków tramwajowych i autobusowych w mieście.

Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta, zaapelował do kierowców o tworzenie dla pługów i piaskarek specjalnych korytarzy drogowych, aby umożliwić im pracę. Brak przejazdu dla pługów paraliżuje akcję odśnieżania ulic po opadach śniegu. Najbliższe dwie doby również będą niełatwe! Prognozowane są kolejne opady śniegu, a także marznącego deszczu.

Jak czytamy w komunikacie, wczorajsza sytuacja pokazała, że wielu kierowców samochodów osobowych, poruszających się po Krakowie nie przygotowało wystarczająco swoich pojazdów na zimę, m.in. nie wymieniło opon, co w wielu sytuacjach uniemożliwiało sprawne przemieszczanie się pługów i solarek. Niezależnie od tego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji nie odnotowali w środę po godz. 15.00 większej liczby zdarzeń drogowych.

Zobacz również:

Kraków przegrywa walkę ze śniegiem – zdjęcia

Walka o życie mężczyzny przy Galerii Krakowskiej

Przy ulicy Franciszkańskiej pojawi się żywa szopka

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności