Tragiczny wypadek w Krakowie. Nie żyje kobieta

Tragiczny wypadek w Krakowie. Nie żyje kobieta

Dzisiaj,  około godziny 6:00 kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc ul. Kapelanka od strony ul. Monte Cassino utracił panowanie nad samochodem, wjechał na chodnik i potrącił 51-letnią kobietę. Pojazd uderzył następnie w pobliski budynek.  Dwie osoby wysiadły z pojazdu  i oddaliły się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie. 

reklama

Niestety pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę  pogotowia, życia 51-latki nie udało się uratować.
Około godziny 7:30 policjanci z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali nieopodal miejsca wypadku dwóch mężczyzn, w wieku 16 i 26 lat. Według poczynionych ustaleń to właśnie oni mieli znajdować się w pojeździe w czasie kiedy doszło do potrącenia kobiety. Obaj zostali przebadani pod kątem trzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie starszego mężczyzny wykazało ponad 2 promile.

reklama

Zatrzymani zostali przewiezieni do pobliskiego komisariatu, gdzie zostaną przesłuchani oraz poddani badaniom pod kątem obecności środków odurzających w ich organizmie. Ponadto policjanci będą wyjaśniać, który z mężczyzn prowadził pojazd w czasie, kiedy doszło do wypadku.

Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, którego następstwem jest śmierć innej osoby, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, natomiast nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności