Rozbito gang handlarzy narkotyków [zdjęcia]

Rozbito gang handlarzy narkotyków [zdjęcia]

Pod koniec listopada policjanci zatrzymali na terenie Wieliczki pojazd m-ki Mercedes, którym poruszał się mężczyzna mający związek z obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, zarówno na terenie województwa małopolskiego jak i śląskiego. W samochodzie znaleziono między innymi kokainę, tabletki ecstazy oraz mefedron, natomiast  w wynajmowanym przez 32 – letniego mieszkańca powiatu krakowskiego garażu, hurtowe ilości marihuany, haszyszu, a także substancji psychoaktywnej CMC.

W garażu zabezpieczono również różnego rodzaju prefabrykaty prawdopodobnie służące do wyrobu środków odurzających i psychoaktywnych. Kolejne narkotyki – MDMA, marihuanę, kokainę i amfetaminę znaleziono  w miejscu zamieszkania zatrzymanego 32- latka.

Następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze, zrealizowali drugą część zaplanowanej akcji, zatrzymując 8 kolejnych osób z terenu  województwa śląskiego i powiatu chrzanowskiego oraz zabezpieczając kolejne partie środków odurzających i substancji psychotropowych, będących przedmiotem obrotu oraz przedmioty służące do ich porcjowania. 

W ramach przeprowadzonej realizacji zatrzymano łącznie 9 osób i zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, w tym ponad 36 kg marihuany i haszyszu, niemal 8 kg amfetaminy, 330 g kokainy, 3 kg CMC i ponad 100 tabletek MDMA. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie ponad 230 tys. zł, 4120 euro i 2360 dolarów, wartościowe zegarki oraz sprzęt elektroniczny. Zaznaczyć trzeba, że łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 1 800.000 zł.

Wszystkie zatrzymane dziewięć osób doprowadzono do prokuratury w Krakowie, gdzie usłyszały  zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych, które to przestępstwo zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  trzy miesiące. W stosunku do pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru. 

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności