Prezenty dla dzieci do wspólnej zabawy

Artykuł sponsorowany

Czasem bywa tak, że chcemy wręczyć upominek więcej niż jednej osobie. W przypadku dzieci zależy nam na tym, aby te mogły się wspólnie bawić. W tym artykule postaramy się doradzić, co takiego warto rozważyć na tego typu prezent.

Planszówki i nie tylko

Zacznijmy od planszówek, ponieważ te idealnie nadają się na zimowe wieczory, gdy nie bardzo chce się wychodzić z domu. Istnieje wiele powodów, dla których dzieci lubią grać w planszówki. Po pierwsze, mogą one być świetną formą spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, co może pomóc w budowaniu silnych więzi i zwiększeniu bliskości między osobami grającymi. Po drugie, jest to także formą rozrywki i zabawy, co może pomóc w zrelaksowaniu się i odprężeniu po ciężkim dniu. Po trzecie, gra w planszówki może być również dobrym sposobem na ćwiczenie umysłu i rozwijanie logicznego myślenia, szczególnie w momencie, gdy musimy rywalizować z innymi osobami. Dla dzieci polecamy gry takie jak Farmer czy Monopoly, natomiast dobrą grą „stołową” jest również Jenga.

Puzzle

Układanie puzzli korzystnie działa na poprawę pamięci oraz koncentracji, ponieważ wymaga skupienia przez dłuższy czas. To szczególnie istotne w czasach, gdy nasze ręce tak często wędrują w kierunku telefonu, aby sprawdzić, co takiego działo się, gdy do niego nie zaglądaliśmy. Dodatkowo jest to znakomita forma relaksu oraz odprężenia. Czasami możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, ile stresu mają nasze dzieci. Tymczasem wspólne układanie puzzli może być naprawdę korzystne. Do tego jest to dobra okazja do wspólnych rozmów. To dobry czas na nadrobienie zaległości, ale również wprowadzenie drobnej rywalizacji, na przykład odnośnie tego, kto pierwszy znajdzie brakujący element układanki. W ramach pewnej odmiany możemy rozważyć zakup puzzli 3D. Przedstawiają one ciekawe konstrukcje, które później możemy postawić na półce lub w innym widocznym miejscu. Inną opcją są puzzle drewniane. One także nadają się do wyeksponowania ich, na przykład poprzez powieszenie na ścianie, gdy już zostaną ułożone.

Klocki LEGO

Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby układania tych klocków. Podczas wspólnej zabawy maluchy mogą nauczyć się współpracy i wzajemnie sobie doradzać odnośnie tego, jakie decyzje powinni podjąć podczas układania zestawu. Klocki Lego Classic idealnie nadają się do kreatywnego myślenia. Dzieci będą mogły tworzyć własne konstrukcje, co będzie wymagało od nich odpowiedniej komunikacji. To dobra zabawa na wiele wieczorów, a do tego moment, w którym będą mogły ze sobą porozmawiać również o rzeczach nie związanych z samym układaniem klocków. W dzisiejszych czasach wiele młodych osób lubi grać w Minecrafta, grę, w której układa się konstrukcje z kwadratowych bloków. Warto pokazać im, że również w rzeczywistości taka zabawa jest bardzo przyjemna, a na koniec można pochwalić się efektem końcowym.

Odpowiednio dobrany prezent może sprawić wiele radości. Szczególnie taki, który umożliwi wspólną zabawę i spędzanie wolnego czasu w większym gronie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności