Policjanci zatrzymali 55-latkę. Grozi jej do 10 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 55-latkę. Grozi jej do 10 lat więzienia

Na początku grudnia, do policjantów z Wieliczki zgłosiła się mieszkanka miasta informując o kradzieży jej karty płatniczej i dokonaniu nieautoryzowanych wypłat pieniędzy przy jej użyciu – na łączną kwotę ponad 600 złotych. 

Kobieta była dzień wcześniej na zakupach i podejrzewała że najprawdopodobniej wtedy straciła kartę. Kiedy szukała jej w domu i nie mogła znaleźć szybko sprawdziła też stan swojego konta bankowego. Wtedy odkryła, że ktoś dokonał kilku  transakcji  i wypłacił z jej konta kilkaset złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy po wnikliwej analizie zebranych informacji m.in. monitoringów  wytypowali 55-latkę podejrzaną o dokonanie tych przestępstw.

Śledczy ustalili, że zatrzymana 10 krotnie płacąc za towar w różnych punktach usługowych, m.in. sklepach spożywczych, stacjach benzynowych a także drogeriach, posłużyła się skradzioną kartą bankomatową. mieszkanka Wieliczki została zatrzymana w  miejscu zamieszkania.

55-latka usłyszała zarzuty za przywłaszczenie karty płatniczej oraz dokonanie kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności