Pakistańczykowi odmówiono wjazdu do Polski

Krakowscy funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku odmówili wjazdu do Polski obywatelowi Pakistanu. Mężczyzna próbował przekroczyć granicę wykorzystując w tym celu podrobioną polską wizę z prawem do pracy.

Do całej sytuacji doszło przed świętami na krakowskim lotnisku. Funkcjonariusze Straży Granicznej nie dali się nabrać na podrobiony dokument, który został im przedstawiony podczas kontroli. Obywatel Pakistanu usiłował przekroczyć granicę wykorzystując w tym celu podrobioną polską wizę z prawem do pracy.

reklama

Cudzoziemiec tłumaczył, że zdecydował się na opuszczenie Pakistanu i zakup fałszywej wizy z powodu problemów materialnych swojej rodziny. Był świadomy, że posiadany przez niego dokument nie uprawnia do wjazdu do Polski, ponieważ zdobył go nielegalnie, nigdy nie ubiegając się o stosowane zezwolenie w ambasadzie czy konsulacie. 

reklama

W związku z tym, że Pakistańczyk nie spełniał warunków wjazdu, nie pozostało nic innego jak wydanie decyzji o odmowie wjazdu do Polski i umieszczenie mężczyzny w pomieszczeniach służbowych Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach do czasu odlotu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności