Odbudowuje się ruch pasażerski w miesiącach jesienno-zimowych

Odbudowuje się ruch pasażerski w miesiącach jesienno-zimowych. W listopadzie z usług krakowskiego lotniska skorzystało 596 037 pasażerów, czyli o 13 % mniej w stosunku do listopada 2019 roku, ale już o 30 %  więcej w stosunku do listopada 2021 roku! Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 6 771 766 pasażerów.

„Gdy minęły wakacje, które na krakowskim lotnisku okazały się frekwencyjnym sukcesem, uważnie przyglądamy się jak po pandemii konsekwentnie odbudowuje się ruch pasażerski w miesiącach jesienno-zimowych.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Liczymy, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, uda nam się  przywitać 7 milionowego pasażera i z nadzieją na kolejne osiągnięcia rozpocząć Nowy Rok 2023.” – dodał  Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Przewóz produktów wigilijnych

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i tym samym  wzrasta ruch świąteczny na krakowskim lotnisku a wraz z nim pojawiają się częste pytania od pasażerów co wolno przewozić. Produkty pochodzenia zwierzęcego można przewozić w ramach UE w ilościach przeznaczonych do własnego użytku. Należy tutaj jednak pamiętać, że ryba jest kłopotliwym towarem z uwagi na zapach, więc rekomendowane jest zapakowanie np. hermetyczne które: po pierwsze umożliwi jej lepsze przechowanie i opóźni psucie, a po drugie nie uprzykrzy podróży innym pasażerom. Wywóz nie ma żadnego problemu przy spełnieniu w/w warunków.

Poza UE przepisy są bardziej restrykcyjne i każdorazowo należy zapoznać się z regulacjami celnymi kraju, do którego pasażer podróżuje.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności