Obywatelska postawa kierowcy MPK. Niektórym pasażerom to się nie spodobało

MPK w Krakowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Krakowie otrzymało pochwałę dla kierowcy, który nie był obojętny na los drugiego człowieka. Takie zachowanie jest szczególnie ważne teraz, gdy jest zimno!

Pochwała została opublikowana na fanpage MPK, poniżej w całości ją prezentujemy:

„Dzień dobry,

Chciałabym pogratulować obywatelskiej postawy reprezentowaną przez Państwa Kierowcę, który kursuje dzisiaj (18 grudnia) autobusem nr 172, HY 756. W dniu dzisiejszym na przystanku Imbramowska, około godz. 11:15 starszy mężczyzna przewrócił się na przystanku. Pan Kierowca wykazał się wysokim poziomem kultury i empatii, wyszedł z autobusu, wraz z drugim pasażerem pomógł mężczyźnie wstać i usiąść pod wiatą przystankową. Dodatkowo wezwał pomoc medyczną, ponieważ mężczyzna ledwo kontaktował. To była również lekcja dla innych pasażerów, bo pomimo protestu kilku osób że stoimy, czekamy – Pan Kierowca powiedział znamienne słowa: „ To jest też człowiek, któremu należy pomóc, a kilka minut nas nie zbawi”.

Panie Kierowco, przywraca Pan nadzieję w ludzi. Jest zimno, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka – pomagajmy! Jest Pan wzorem do naśladowania”

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności