Obywatelowi Gruzji wydano decyzję o odmowie wjazdu do Polski. To nie był jednak koniec kłopotów

Obywatelowi Gruzji wydano decyzję o odmowie wjazdu do Polski. To nie był jednak koniec kłopotów

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej na krakowskim lotnisku odmówili wjazdu do Polski obywatelowi Gruzji. To nie był jednak koniec kłopotów cudzoziemca.

Podczas kontroli ustalono, że dane cudzoziemca figurują w Systemie Informacji Schengen w celu odmowy wjazdu. Podróżny wyjaśnił, że do Polski przyleciał w celu turystycznym na kilka dni i nie wiedział o obowiązującym go zakazie wjazdu na terytorium Polski i państw strefy Schengen. Obywatelowi Gruzji wydano więc decyzję o odmowie wjazdu do RP.

To nie był jednak koniec kłopotów cudzoziemca.

W wyniku sprawdzenia bagażu ujawniono 2 greckie prawa jazdy, wystawione na dane 2 różnych osób, podrobione w całości na wzór oryginalnych. Jak się okazało zostały one zakupione przez Gruzina podczas jego pobytu w Grecji.

W związku z powyższym, wobec obywatela Gruzji wszczęto dochodzenie, w sprawie przygotowania do posłużenia się jako autentycznymi uprzednio podrobionymi na wzór oryginalnych dokumentami w postaci greckich praw jazdy i postawiono zarzuty. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów, przyjął uzgodnioną z Prokuratorem karę i po nocy spędzonej z pomieszczeniach Placówki odleciał z powrotem do Gruzji.

Źródło PSG

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności