Na widok policjantów próbował zasłonić swoją twarz i oddalić się

Na widok policjantów próbował zasłonić swoją twarz i oddalić się

Kilka dni temu policjanci pełnili służbę patrolową w okolicach dworca autobusowego. Nagle uwagę funkcjonariuszy zwrócił nerwowo zachowujący się mężczyzna, który na widok mundurowych wyraźnie próbował zasłonić swoją twarz oraz oddalić się w przeciwnym kierunku. Policjanci natychmiast podeszli do niego, rozpoczęli rozmowę i wylegitymowali go.

Jak się okazało, funkcjonariusze mieli dobrą intuicję bowiem po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 25-latek jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez włoskie organy. Poszukiwany obywatel Włoch został zatrzymany i przewieziony do komisariatu Policji przy ul. Lubicz. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie został przesłuchany i złożył wyjaśnienia.

25-latek ma podwójne obywatelstwo – polskie i włoskie. Sąd Karny w Pizie w lipcu br. wydał za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania w związku z zarzutem przywłaszczenia kosztowności i pieniędzy. Zdarzenie miało miejsce w maju br. na terytorium Włoch i według tamtejszego prawa zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Krakowie oczekuje na wyznaczenie przez Sąd Okręgowy w Krakowie, terminu posiedzenia w przedmiocie wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania tj. przekazania mężczyzny stronie włoskiej.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności