Na Ruczaju padły strzały. Mężczyzna chciał zabić dwie osoby

Pogotowie w Krakowie

Krakowska policja poinformowała, że pod koniec listopada w jednym z mieszkań na terenie Ruczaju trzech mężczyzn i kobieta spożywali alkohol. W późnych godzinach nocnych 46-letni gospodarz wyciągnął karabin pneumatyczny, z którego oddał strzały w kierunku dwóch gości spotkania. W wyniku postrzału lekko ranny został 34-latek, natomiast zagrażające życiu obrażenia odniósł jego rówieśnik. 46-latek uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowani zostali hospitalizowani. 

reklama

Policjanci wykonali szereg czynności i zebrali kluczowe dla śledztwa informacje. Funkcjonariusze ustalili, gdzie ukrywa się 46-latek i zatrzymali go jako osobę podejrzewaną o usiłowanie zabójstwa. Śledczy badali również jaką rolę w sprawie odegrała 42-letnia uczestniczka feralnej imprezy. Kobieta również została zatrzymana, jako osoba podejrzewana o niezawiadomienie organów ścigania o przestępstwie oraz za poplecznictwo. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze.

reklama

Na początku grudnia sąd zastosował wobec zatrzymanego 46-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Jego 42-letnia partnerka decyzją prokuratury objęta została policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktów z partnerem oraz obydwoma pokrzywdzonymi.

46-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa, za co może otrzymać karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast 42-latce za niezawiadomienie o przestępstwie oraz poplecznictwo grozi kara do 5 lat więzienia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności