Kredyt na fotowoltaikę w Krakowie. Na jakich warunkach?

Artykuł sponsorowany
Kredyt na fotowoltaikę w Krakowie. Na jakich warunkach?

Boom na panele fotowoltaiczne trwa w Polsce od dobrych kilku lat. Moc zainstalowanych w naszym kraju modułów należy do największych na kontynencie, podobnie jak dynamika jej wzrostu. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad inwestycją w ogniwa solarne w Krakowie i poszukujesz sposobu na jej sfinansowanie, polecamy zainteresowanie się specjalnymi kredytami udzielanymi na preferencyjnych warunkach.

Kredyt na fotowoltaikę dostępny w wielu bankach

Produkcja prądu z darmowego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne, to nowoczesna, efektywna i zarazem ekologiczna, bo bezemisyjna technologia, która staje się powszechnym standardem w krajach Zachodu. Ale nie tylko, bo ogromne inwestycje w panele słoneczne są prowadzone także w Azji, Ameryce Północnej czy Afryce. Wielu ekspertów uważa, że to właśnie one są przyszłością energetyki i w najbliższych latach w coraz większym stopniu będą zastępować konwencjonalne źródła energii. Moduły fotowoltaiczne mają wiele zalet w skali zarówno marko, jak i indywidualnej. Jeżeli również je zauważasz i chcesz z nich korzystać na własne potrzeby, ale brakuje Ci środków na zakup i montaż instalacji, rozważ zaciągnięcie specjalnego kredytu w tym celu.

Podobnie jak innego rodzaju kredyty, również te przeznaczone na sfinansowanie inwestycji w fotowoltaikę są udzielane przez banki. Ma je w swojej ofercie większość placówek działających w Krakowie, więc znalezienie takiego produktu nie będzie problemem. Na jakich warunkach można z niego skorzystać? Ponieważ ma on celowe przeznaczenie, pozyskane w jego ramach środki należy wydać wyłącznie na jeden, określony cel, jakim jest instalacja fotowoltaiczna. To nie pożyczka na 500 zł czy kredyt gotówkowy, które można spożywać w dowolny sposób.

Warunki kredytów na fotowoltaikę

Tym, co wyróżnia kredyty na sfinansowanie inwestycji w panele słoneczne, są wyjątkowo atrakcyjne warunki. RRSO na poziomie o kilka punktów procentowych niższym niż rynkowy sprawia, że istnieje możliwość naprawdę taniego pożyczenia środków. Zaletą jest również elastyczność w ustalaniu terminu spłaty oraz wysokości kwoty, która w razie konieczności może nawet przekraczać 100 000 zł. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kredytów na fotowoltaikę obowiązują standardowe procedury weryfikacyjne. Aby otrzymać środki, należy zatem wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i wiarygodnością finansową.

Czym jeszcze poza niskimi kosztami wyróżniają się omawiane produkty? Wśród zastosowanych w ich przypadku nietypowych rozwiązań powinno się wymienić m.in. możliwość uzyskania zwrotu części odsetek czy spłacanie zobowiązania z nadwyżek energii wytworzonych przez instalację fotowoltaiczną. Jeśli chodzi o termin spłaty, jego długość zależy od konkretnych warunków w danej placówce. Przeglądając oferty, można zauważyć, że w zależności od banku wynosi on od 5 do 15 lat. To długi czas, który w zupełności wystarczy na zwrócenie należności.

Jak widać, kredyty na fotowoltaikę mają wiele zalet, jednak wiążą się też z pewnymi ograniczeniami. Mianowicie wybór bankowego finansowania oznacza brak możliwości skorzystania z publicznych dofinansowań i dotacji, np. z programu Mój Prąd. Trzeba więc dobrze się zastanowić i podjąć optymalną decyzję, czy lepszym wyjściem będzie skorzystanie z kredytu, czy dofinansowania albo dotacji. Z kolei jeśli potrzebujesz mniejszej kwoty, np. na remont albo ocieplenie, oprócz kredytu w Krakowie możesz zaciągnąć też pożyczkę pozabankową – więcej na jej temat przeczytasz na stronie https://sowafinansowa.pl/miasto/krakow/.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności