Krakowskie ZOO ponownie zaprasza do Żywej Szopki

Krakowskie ZOO ponownie zaprasza do Żywej Szopki

W Krakowskim ZOO ponownie będzie można zobaczyć Żywą Szopkę.

25 i 26 grudnia w godz. 12-14 można będzie odwiedzić Świętą Rodzinę w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Odświętna szopka stanie jak w latach poprzednich w Mini-ZOO. Razem ze Świętą Rodziną na zwiedzających czekać będą owce kameruńskie i osiołek. Wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia podkreślą udekorowane ekologicznie choinki i najpiękniejsze kolędy.

ZOO przygotowało marchewkę, którą można będzie karmić wszystkich mieszkańców Mini-ZOO: alpaki, kózki karłowate, lamy, kozy walizerskie, mundżaki chińskie i kucyki. Można też podglądać silki gołoszyjki, perliczki, feniksy i bażanty eliota.

Oprócz żywej szopki w Żyrafiarni zobaczymy jedną z 40 szopek krakowskich, eksponowanych w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Wokół szopki”. Tym razem to wyróżnione w 1991 roku, kunsztowne dzieło Stanisława Paczyńskiego.

Świąteczna wizyta w ZOO to także okazja do zobaczenia zwierząt lubiących zimowe klimaty np. koni Przewalskiego, wielbłądów, manuli, owiec arui, lisów polarnych, tygrysów i panter śnieżnych. W bezwietrzne dni pojawiają się także zebry, niektóre antylopy, a nawet słonie! Jeśli zmarzniemy podczas spaceru w plenerze, można się wybrać do ciepłych obiektów: żyrafiarni, pawilonu nocnych zwierząt, małpiarni czy egzotarium. Dlatego sugerujemy, aby na wizytę w ogrodzie zaplanować przynajmniej dwie, trzy godziny!

ZOO jest czynne w godz. 9-14. Zwiedzać można do godz. 15.

Fot. ZOO Kraków

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności