Kraków może zostać podtopiony? Apel do mieszkańców

Kraków może zostać podtopiony? Przed nami odwilż, która może spowodować podtopienie wielu posesji. Służby miejskie prowadzą działania zmierzające do udrożnienia studzienek, kratek ściekowych i przepustów, tak by woda z topniejącego śniegu w szybki sposób spłynęła z ulic i chodników. Wiele z nich znajduje się jednak na terenach prywatnych i należących do spółdzielni mieszkaniowych, do których należy obowiązek ich odblokowania.

Apelujemy, by studzienki były udrożniane. My to robimy systematycznie, ale należy pamiętać, że na terenie całego miasta znajduje się aż 25 tys. studzienek kanalizacyjnych i służby miejskie nie są w stanie równocześnie wszystkich ich odblokować. Bardzo Państwa proszę, by zwrócić uwagę zarządcom nieruchomości, spółdzielniom mieszkaniowym, właścicielom prywatnym, by udrożnili te studzienki – mówi zastępca prezydenta Andrzej Kulig.

Wszyscy chcemy mieć spokojne święta, a nie walczyć z podtopieniami, stąd gorąca prośba: zróbmy dzisiaj i jutro wszystko, aby w czwartek, w piątek, w sobotę cały ten topniejący śnieg mógł trafiać bez przeszkód do naszych studzienek kanalizacyjnych w naszej okolicy, w najbliższej okolicy. To nas uchroni w dużym stopniu przed podtopieniami – dodaje Andrzej Kulig.

Równocześnie miejskie służby sprawdzają wszystkie przepusty, które do tej pory mogłyby być niedrożne, tak, żeby umożliwić spływ nadmiaru wody z ulic i chodników.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności