Kobieta chciała oszukać funkcjonariusza Straży Granicznej. Ma teraz sporo problemów

Kobieta chciała oszukać funkcjonariusza Straży Granicznej. Ma teraz sporo problemów

Funkcjonariusz Straży Granicznej nie dał się oszukać. Obywatelka Gruzji została zatrzymana na lotnisku i przedstawiono jej zarzuty. Najbliższe tygodnie spędzi w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców .

Do zatrzymania kobiety doszło 23 grudnia na krakowskim lotnisku. Podczas kontroli granicznej cudzoziemka okazała podrobiony w całości na wzór oryginalnego szwajcarski paszport. Obywatelka Gruzji została zatrzymana i przedstawiono jej zarzuty usiłowania przekroczenia granicy przy pomocy podstępu, celem wprowadzenia funkcjonariusza Straży Granicznej w błąd oraz posłużenia się podrobionym na wzór oryginalnego dokumentem paszportowym.

reklama

Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu

Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i została ukarana karą grzywny oraz przepadkiem dowodu rzeczowego. Została również zobligowana do pokrycia kosztów postępowania sądowego. Na wniosek Komendanta Placówki Straży Granicznej w Krakowie–Balicach, Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu obywatelki Gruzji w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców  na okres do 90 dni.

reklama

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności