Kobieta chciała oszukać funkcjonariusza Straży Granicznej. Ma teraz sporo problemów

Funkcjonariusz Straży Granicznej nie dał się oszukać. Obywatelka Gruzji została zatrzymana na lotnisku i przedstawiono jej zarzuty. Najbliższe tygodnie spędzi w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców .

Do zatrzymania kobiety doszło 23 grudnia na krakowskim lotnisku. Podczas kontroli granicznej cudzoziemka okazała podrobiony w całości na wzór oryginalnego szwajcarski paszport. Obywatelka Gruzji została zatrzymana i przedstawiono jej zarzuty usiłowania przekroczenia granicy przy pomocy podstępu, celem wprowadzenia funkcjonariusza Straży Granicznej w błąd oraz posłużenia się podrobionym na wzór oryginalnego dokumentem paszportowym.

Kobieta przyznała się do zarzucanego czynu

Podczas przesłuchania kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i została ukarana karą grzywny oraz przepadkiem dowodu rzeczowego. Została również zobligowana do pokrycia kosztów postępowania sądowego. Na wniosek Komendanta Placówki Straży Granicznej w Krakowie–Balicach, Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu obywatelki Gruzji w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców  na okres do 90 dni.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności