Kierowca zaatakował nożem pasażerów

W nocy z soboty na niedzielę policjanci interweniowali w sprawie  kierowcy taksówki „na aplikację”, który w rejonie ul. Zwierzynieckiej ugodził  nożem  dwóch klientów (raniąc ich w nogi) w trakcie sprzeczki o kurs (chciał ich przewieźć „na czarno”). Pogotowie ratunkowe zabrało rannych mężczyzn do szpitala.

Obrażenia, których doznali, nie zagrażały ich życiu, jednak wymagały zaopatrzenia medycznego.  37-latek został zatrzymany przez kryminalnych patrolujących centrum miasta którzy zauważyli toyotę, którą  sprawca oddalił  się z miejsca zdarzenia. Policjanci  zajechali drogę kierowcy, uniemożliwiając mu ucieczkę. 

Mężczyzna na swoim ubraniu posiadał ślady krwi, natomiast w jego pojeździe policjanci znaleźli nóż, który zabezpieczyli.

Kierowca został zatrzymany, natomiast jego samochód został odholowany na policyjny parking. Wczoraj 37-latek usłyszał zarzuty spowodowania naruszenia czynności narządów ciała. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, przy czym za występek o charakterze chuligańskim może ona zostać zwiększona.

Zobacz również:

Na Ruczaju padły strzały. Mężczyzna chciał zabić dwie osoby

Czytelnik rozpoznał poszukiwane osoby na zdjęciu i powiadomił policję

Masowe kontrole przewoźników w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności