Jakie nowe mieszkania są najpopularniejsze w Krakowie?

Artykuł sponsorowany
Jakie nowe mieszkania są najpopularniejsze w Krakowie?

Dużym zainteresowaniem w Krakowie cieszą się przede wszystkim kawalerki i mieszkania dwupokojowe zwłaszcza te zlokalizowane w pobliżu biur oraz uczelni wyższych. Jakie dzielnice są najbardziej popularne?

Inwestycje mieszkaniowe w Krakowie

Kraków jest miastem niezwykle dynamicznym, liczba jego mieszkańców nieustannie rośnie. Stanowi jeden z najważniejszych ośrodków akademickich i naukowych oraz jest uznawany za drugi najbardziej wpływowy ośrodek biznesowy w Polsce.  Atutami Krakowa są bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura hotelowa, restauracyjna, a także liczne atrakcje kulturalne.

Rynek mieszkaniowy w stolicy małopolski jest jednym z prężniej rozwijających się w naszym kraju. Sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym, jak i pierwotnym utrzymuje się na wysokim poziomie, pomimo pandemii i znacznego wzrostu stóp procentowych.

Nowe mieszkania Kraków – jakie dzielnice są najpopularniejsze?

Krowodrza to dzielnicao największym zagęszczeniu deweloperskich inwestycji Jest ona bardzo popularna ze względu na dobry stosunek jakości do ceny oraz atrakcyjną lokalizację, w pobliżu znajdują się Błonia oraz Park Jordana. Rozchwytywane są także Bronowice i Czyżyny, w krótkim czasie można dostać się z nich do centrum miasta, a także do terenów zielonych okalających północną część Krakowa.

Szukasz mieszkania w Krakowie w atrakcyjnej lokalizacji? Już teraz sprawdź ofertę nowych mieszkań na Czyżynach od dewelopera Develia.

Nie mniej popularny jest Zwierzyniec –  jedna z najbardziej zielonych i najsłabiej zaludnionych dzielnic, która posiada świetnie rozwiniętą sieć tramwajowo-autobusową. Nieruchomości Zwierzyńca są bardzo zróżnicowane, można tu znaleźć zarówno zabytkowe wille, jak i zwartą, miejską zabudowę. Nie brakuje także nowoczesnych bloków mieszkalnych i apartamentowców. Warte uwagi są też Grzegórzki – bliskie sąsiedztwo Starego Miasta i Kazimierza oraz dużo terenów zielonych sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce do życia. Wiele inwestycji powstaje też w dzielnicy Bieżanów-Prokocim, cieszą się one powodzeniem przede wszystkim wśród osób szukających ciszy i spokoju.

Nowe inwestycje – co się buduje w Krakowie?

Wśród nowych mieszkań w Krakowie niezmiennie od wielu lat najlepiej sprzedają się lokale dwupokojowe . Są one atrakcyjne ze względu na ich koszt oraz możliwości adaptacyjne i bywają nabywane w celach inwestycyjnych. Tradycyjnie dużym popytem cieszą się również kawalerki –  szczególnie te zlokalizowane w okolicy wyższych uczelni i dzielnic, w których znajdują się liczne biura.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności